Güncel galatasaray Haberleri

İlker Yağcıoğlu’dan Galatasaray – Antalyaspor Maçı Değerlendirmesi

Süper Lig’in 27. haftasında Galatasaray, Antalyaspor’u Kerem Aktürkoğlu’nun attığı 2 golle 2-1 mağlup etti. Maçın sonrasında TRT Spor’un Stadyum programında İlker Yağcıoğlu, Galatasaray’ın performansını ve maçın hakemini eleştirdi.

Yağcıoğlu, Galatasaray – Antalyaspor karşılaşmasının ardından şu sözleri dile getirdi: “Çivisi çıktı bu işin. Herkes de haklı. Fenerbahçe de haklı, Galatasaray da haklı, Antalya da haklı, Federasyon da haklı. Bir tek biz haksızız. Futbolu bitirdiniz. İnsanlar izlemek istemiyor. Sahada bir tiyatro izler gibi olduk. Düzelme ihtimali de yok. Şampiyon olan susar, olmayan hesaplarını yapar.”

Galatasaray’ın kazandığı penaltıya ilişkin Yağcıoğlu, “Icardi’ye ceza verilmiş, verilmemiş kimse bakmıyor ne yaptığına. Herkes kendi tarafından bakıyor. Maça bakıyorsun o penaltıyı 81. dakikada oyun 2-1 devam ederken versin Antalya’ya ondan sonra Türk futbolu kurtuluyor mu kurtulmuyor mu görelim.” şeklinde yorumda bulundu.

Fenerbahçe ve Galatasaray arasındaki şampiyonluk mücadelesi hakkında konuşan Yağcıoğlu, “Hem Galatasaray hem de Fenerbahçe ikisi maç oynasın çıkıp. Kazanan şampiyon olsun. Ötekiler de hiç sahneye çıkmasın.” dedi.

Galatasaray’ın yeni sol beki Derrick Köhn hakkında konuşan İlker Yağcıoğlu ise, “Galatasaray iyi bir sol bek bulmuş. Uzun yıllar oynayacaktır. Sanchez iyiydi, Kerem iyiydi. Galatasaray ilk yarıyı 9 kişi oynadı. Maçı da 10 kişi bitirdi.” ifadelerini kullandı.

Yağcıoğlu, Galatasaray ve Fenerbahçe’yi eleştirerek şunları söyledi: “4 transfer yapmışsın bir tanesinden katkı alamamışsın. Bunu konuşacağınıza hala başka şeylerin peşindesin. Mesela Fenerbahçe Krunici niye aldı? Çağlar neden geldi?”

Yağcıoğlu son olarak, “Bu duyumlar kimden?” diye sorgulayarak, “Bir duyum aldıysa açıklasın biz de bilelim. Bence tamamen dedikodudur. Birileri Fenerbahçe böyle kazandı siz de dikkat edin diye söylemişlerdir.” şeklinde konuştu.

haberspor